video not found or access denied

Hayran olduğunuz filmlerin ve dizilerin isimlerini bizlerle paylaşabilirsiniz...

video not found or access denied

Mesajgönderen killa36 » Cmt Şub 12, 2011 10:11 pm

mrb arkadaşlar
Bir kaç gündür film veya dizi izleyemiyorum. Başlıkta ki hatayı veriyor. Bir kaç arkadasıma sordum onlarda da oluyormuş bu sorun. Bu sorunun neden kaynaklandığını bilen bir arkadaş paylaşırsa sevinirim :)
Resim
killa36
 
Mesajlar: 19
Kayıt: Sal Eyl 28, 2010 7:39 pm
Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time

Re: video not found or access denied

Mesajgönderen Absolut.Vodka.Visne » Cmt Şub 12, 2011 10:56 pm

ideo not found or access denied Türçe karşılığı
"video bulunamadı ya da erişim engellendi" demektir.

12 ŞUBAT 2011 İTİBARİYLE, FİLMLERDE “VİDEO NOT FOUND OR ACCESS DENİED HATASI” ALMAKTASINIZ.. BU SORUN FACEBOOK SİSTEMİNİN KOYDUĞU ENGELDEN KAYNAKLANMAKTADIR VE ÇÖZMEK İÇİN ÇALIŞMALAR DEVAM ETMEKTEDİR. DÜZELENE KADAR FİLMLERDE BULUNAN 2. İZLEME SEÇENEKLERİNİ KULLANINIZ..
NOT: FİLMLERİ İZLEMEDEN, O FİLMİN BÜTÜN PART’LARININ ÇALIŞIR OLDUĞUNU TEYİT ETTİKTEN SONRA İZLEMEYE BAŞLAYINIZ.. BUNUN İÇİN, HER PARTIN PLAY TUŞUNA BASIN VE VİDEONUN AÇILMASINI BEKLEYİN. GÖRÜNTÜ GELDİĞİ ANDA STOP TUŞUNA BASIN. BÜTÜN PARTLARIN ÇALIŞTIĞINDAN EMİNSENİZ, NORMAL BİR ŞEKİLDE 1. KISIMDAN İTİBAREN İZLEMEYE BAŞLAYABİLİRSİNİZ…
Son günlerdir elimizde olmayan nedenlerden ötürü videolarda sorunlar çıkmaktadır. Bu sorunlar sitemizle ilgili olmadığı gibi; kısmi çözümlerini aşağıda bulabilirsiniz:
SORUN 1) Play tuşuna basınca“Video not found or Access denied” hatası:
Bu hatayı alıyorsanız, izlemek istediğiniz film silinmiş olabilir; lütfen aynı filmin altına yorum yaparak, bunu bize bildirin düzeltelim..
SORUN 2) Filmlerin hepsi yüklenmiyor, yarıda kesiliyor, tam olarak izleyemiyorum:
Bu sorunun birkaç nedeni bulunuyor..
-Öncelikli olarak, filmlerin yüklendiği yerin Facebook.com sitesi olduğunu bilmenizi isteriz. Son dönem izlediğiniz bütün filmler Facebook’a yükleniyor ve parça parça sizlere ulaştırılıyor..
Bu süreç içinde Facebook sitesindeki çalışmalar veya özellikle akşam saatleriyle, haftasonları yoğunluğundan kaynaklanan yavaşlamalar bu tip sorunlara sebep olabilmektedir.
-Diğer bir olası sebep de, bulunduğunuz yörenin internet altyapısı ile ilgili.. Mahalleden mahalleye bile değişebilen bu durum, bazen internet ağlarındaki sıkışmadan dolayı bağlantıların anlık olarak kopmasına neden olabiliyor. Siz farkında olmasanız da bağlantınızda anlık kesilmeler olduğunda; filmler yüklenmeye devam etmez..
Yukarıda (2. maddede) belirtilen sebepler filmlerin yarıda donmasıyla veya yüklenememesiyle ilgili olup; olası çözümler şöyledir:
1)DNS ayarlarınızı (youtube vb yasaklı sitelere girmek için değişiklik yaptığınız numaralar) OTOMATİK olarak ayarlayınız. 4.4.2.2 veya 8.8.8.8 gibi DNS’ler ile filmlerde bu tip sorunlar çıkmaktadır.
2)Bu sorunu yaşadığınız zaman STOP tuşuna basıp veya mevcut sayfayı F5 tuşuna basıp yenileyerek, filmin ilgili bölümünü baştan yüklemeniz gerekiyor. Önerebileceğimiz en geçerli yöntem bu maalesef.
3) Sayfayı yenilediğiniz veya Stop tuşuna basıp tekrar başlattığınız halde donma devam ediyorsa, tarayıcınızın geçmiş bilgilerini siliniz (Ayarlar kısmından)
4)Tüm bunlardan sonra da sorun yaşıyorsanız, modeminizi kapatıp yeniden açın ve GOOGLE CHROME tarayıcısının Gizli Penceresini kullanın. (Ayarlar –> ‘Yeni Gizli Pencere’ seçeneğinden)
Bu önerdiğimiz yöntemlerin dışında, Vizyonfilmizle.Net izleyicilerimize özel olarak önerdiğimiz bir yöntemi de aktaralım:
Yöntemimizde, tam ekran izleme seçeneği bulunmuyor. Ama filmleri istediğiniz yerden başlatabilir ve kesintisiz olarak izleyebilirsiniz.. Ve bu yöntem sadece GOOGLE CHROME tarayıcısı için geçerlidir.
1) Bir filmi izlemek için girdiğiniz sayfada boş bir yere sağ tıklayın; “Sayfa Kaynağını Görüntüle” seçeneğini seçin. Kodlardan oluşan yeni bir pencere açılacaktır.
2) CTRL+F tuşlarına basarak bu kodlar arasında arama yapacağız: Arama kutusuna “mp4″ yazıp arama yapın. Birden çok sonuç bulunacaktır.
3) .mp4 ile biten linkleri başından itibaren kopyalayın. Bu linkler, filmlere ait olan part’ların kodlarıdır. Örnek link şu şekilde olmalıdır: ht tp://video.ak.facebook.com/cfs-ak-ash1/ ... _54610.mp4
4) Kopyaladığınız bu linki tarayıcınızda yeni bir sekme açarak oraya yapıştırın ve enter’a basın. Filmin o part’ı açılacaktır. Rahatlıkla istediğiniz yerden başlatarak izleyebilirsiniz..
Ayrıca, filmleri İnternet Download Manager programı ile bilgisayarınıza indirip izleyebilirsiniz. Bu şekilde de kesinlikle sorunsuz film seyredebilirsiniz.
Sonuç olarak, internet altyapıları geliştikçe ve maliyetler ucuzladıkça çok daha kaliteli,sorunsuz içeriklere kavuşacağız. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Resim


Eğer kaybetmeyi öğrenemediysen kazanmayı asla öğrenemiceksin. !! "A.ÖZEN"
Absolut.Vodka.Visne
 
Mesajlar: 94
Kayıt: Çrş Eyl 15, 2010 5:26 pm
Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 timeDön Film & Dizi

Who is online

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron